۴۵۰ هزار قالیباف و فعال صنایع دستی در سال ۹۷ بیمه می شوند – خرید ساعت مچی

رئیس فراکسیون فرش و صنایع دستی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه علاوه بر مصوبه دولت، ۵۰ میلیارد تومان به بودجه بیمه ای قالیبافان اضافه شده گفت: پیش بینی می شود ۴۵۰ هزار نفر از قالیبافان و فعالان صنایع دستی در سال ۹۷ بیمه شوند
علی وقفچی با اشاره به وضعیت بیمه قالیبافان در سال ۹۷ افزود: بیمه و امنیت شغلی یکی از دغدغه های اصلی فعالان و استادان کاران عرصه صنایع دستی و فرش است.

رئیس فراکسیون فرش و صنایع دستی مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در راستای رفع این دغدغه در کمیسیون تلفیق برای افزایش بودجه مرتبط به این مهم، تلاش های بسیاری صورت گرفت که در پی آن علاوه بر مصوبه دولت در برنامه بودجه، ۵۰ میلیارد تومان در کمیسیون تلفیق به آن اضافه و در صحن علنی به تصویب رسید.

رئیس فراکسیون فرش و صنایع دستی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه علاوه بر مصوبه دولت، ۵۰ میلیارد تومان به بودجه بیمه ای قالیبافان اضافه شده گفت: پیش بینی می شود ۴۵۰ هزار نفر از قالیبافان و فعالان صنایع دستی در سال ۹۷ بیمه شوند.

وقفچی با بیان اینکه مشکل اصلی در عدم تقسیم بودجه عادلانه در مراکز استانی هایی است که فرش و صنایع دستی، فعالیت اصلی آن ها به حساب می آید، گفت: در بسیاری از استان ها با وجود فعالیت چشمگیر در این زمینه، آمار بیمه شدگان آنها پایین است و در مقابل آمار بیمه شدگان در استانی دیگر با وجود فعالیت محدود بالا است.

رئیس فراکسیون فرش و صنایع دستی مجلس با تاکید بر ضرورت نظارت بر این مهم، اظهار کرد: مسئولان باید در جریان بیمه فرشبافان و استادان و فعالان صنایع دستی نظارت بیشتری را اعمال کنند.

« دنیای سفر » این نوشته را از « ایرنا » آورده است. واکاوی، پی گیری، نگارش و آفرینش، شایسته سپاسگزاری است.

نماینده مردم زنجان و طارم در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه طبق پیش بینی ها به نظر می رسد با بودجه اختصاصی، حدود ۴۵۰ هزار نفر از استادان و فعالان صنایع دستی و فرشبافان در سال ۹۷ بیمه شوند، اضافه کرد: این میزان بودجه در نظر گرفته شده می تواند مشکل بیمه بسیاری از فعالان این عرصه را حل و فصل کند.


اخبار مرتبط

 • همه چیز درباره سفر به وارنا، پایتخت ساحلی بلغارستان – خرید ساعت مچی
 • اجرای قطعه «بازیگر تئاتر» در بزرگداشت روز تئاتر + ورود به کویر مرنجاب به دلیل بارش باران ممنوع شد – خرید ساعت مچی
 • شب تاب دریایی؛ جاذبه ای که ساحل چابهار را آبی و درخشان می کند – خرید ساعت مچی
 • دستور جدید کرملین در ارتباط با سفر به روسیه در زمان جام جهانی فوتبال – خرید ساعت مچی
 • نفوذ دیجیتالی در موزه های ایران – خرید ساعت مچی
 • انتقاد عضو شورای شهر از تفکیک جنسیتی برخی موزه ها – خرید ساعت مچی
 • قوی‌ترین پاسپورت‌های دنیا در سال ۲۰۱۸ – خرید ساعت مچی
 • تب داغ سفر به گرجستان و اقامت در آن – خرید ساعت مچی
 • پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *