۴۵۰ هزار قالیباف و فعال صنایع دستی در سال ۹۷ بیمه می شوند – خرید ساعت مچی

رئیس فراکسیون فرش و صنایع دستی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه علاوه بر مصوبه دولت، ۵۰ میلیارد تومان به بودجه بیمه ای قالیبافان اضافه شده گفت: پیش بینی می شود ۴۵۰ هزار نفر از قالیبافان و فعالان صنایع دستی در سال ۹۷ بیمه شوند
علی وقفچی با اشاره به وضعیت بیمه قالیبافان در سال ۹۷ افزود: بیمه و امنیت شغلی یکی از دغدغه های اصلی فعالان و استادان کاران عرصه صنایع دستی و فرش است.

رئیس فراکسیون فرش و صنایع دستی مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در راستای رفع این دغدغه در کمیسیون تلفیق برای افزایش بودجه مرتبط به این مهم، تلاش های بسیاری صورت گرفت که در پی آن علاوه بر مصوبه دولت در برنامه بودجه، ۵۰ میلیارد تومان در کمیسیون تلفیق به آن اضافه و در صحن علنی به تصویب رسید.

رئیس فراکسیون فرش و صنایع دستی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه علاوه بر مصوبه دولت، ۵۰ میلیارد تومان به بودجه بیمه ای قالیبافان اضافه شده گفت: پیش بینی می شود ۴۵۰ هزار نفر از قالیبافان و فعالان صنایع دستی در سال ۹۷ بیمه شوند.

وقفچی با بیان اینکه مشکل اصلی در عدم تقسیم بودجه عادلانه در مراکز استانی هایی است که فرش و صنایع دستی، فعالیت اصلی آن ها به حساب می آید، گفت: در بسیاری از استان ها با وجود فعالیت چشمگیر در این زمینه، آمار بیمه شدگان آنها پایین است و در مقابل آمار بیمه شدگان در استانی دیگر با وجود فعالیت محدود بالا است.

رئیس فراکسیون فرش و صنایع دستی مجلس با تاکید بر ضرورت نظارت بر این مهم، اظهار کرد: مسئولان باید در جریان بیمه فرشبافان و استادان و فعالان صنایع دستی نظارت بیشتری را اعمال کنند.

« دنیای سفر » این نوشته را از « ایرنا » آورده است. واکاوی، پی گیری، نگارش و آفرینش، شایسته سپاسگزاری است.

نماینده مردم زنجان و طارم در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه طبق پیش بینی ها به نظر می رسد با بودجه اختصاصی، حدود ۴۵۰ هزار نفر از استادان و فعالان صنایع دستی و فرشبافان در سال ۹۷ بیمه شوند، اضافه کرد: این میزان بودجه در نظر گرفته شده می تواند مشکل بیمه بسیاری از فعالان این عرصه را حل و فصل کند.


اخبار مرتبط

 • صنایع دستی خوزستان در فلورانس عرضه می‎شود – خرید ساعت مچی
 • سازمان ملل تمبر یادبود سمندرلرستانی را منتشرکرد – خرید ساعت مچی
 • نشت آب علت تخریب خانه تاریخی فیروزی دزفول اعلام شد – خرید ساعت مچی
 • مونسان؛ هیچ افزایش قیمتی در سفرهای نوروزی نداریم – خرید ساعت مچی
 • نمایشگاه خودروهای تاریخی در سعدآباد برگزار می شود + ورود ارتش سوریه به یک شهر مهم در غوطه شرقی – خرید ساعت مچی
 • برپایی بازارچه صنایع دستی در کنار تالاب شادگان + راه‌آهن به لیگ دست دوم سقوط کرد – خرید ساعت مچی
 • چهارشنبه سوری در فرهنگ ایرانیان به عنوان جشن ملی ثبت شده است – خرید ساعت مچی
 • لیورپول در آستانه رکوردشکنی جدید در نقل و انتقالات + محوطه اشکانی وستمین در نوروز ۹۷ برای بازدید عمومی گشوده می شود – خرید ساعت مچی
 • پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *